מה צריך כדי לקבל אישור ראשוני למשכנתא

  • 13/04/2020
  • admin
  • 1 min read

מה צריך כדי לקבל אישור ראשוני למשכנתא

מה צריך כדי לקבל אישור ראשוני למשכנתא


כל מי שקנה אי פעם בית בימי חייו, יהיה מוכן להעיד כי הוא עשה את העסקה הכי גדולה בחייו. משום כך אתם צריכים ייעוץ והכוונה בכל מה שמתכתב עם רכישת הבית, ובכל מה שמתכתב עם נטילת המשכנתא. בדיוק כמו שלא תרכשו דירה בלי ייעוץ צמוד של עורך דין, החל מראשית התהליך, ולא רק במעמד החתימה על חוזה הרכישה, כך לא מומלץ להתחייב למשכנתא, שנפרשת על פני כמה עשרות שנים, בלי ייעוץ משכנתא צמוד. במידה ולא שפר עליכם גורלכם, ואתם חייבים לקנות נכס ראשון רק עם משכנתא, לא בטוח שאתם באמת מודעים לגודל האחריות שאליה אתם עומדים להתחייב. סך ההתחייבות שלכם יגדיל בצורה ניכרת את סך כל ההתחייבויות הכספיות שלכם, שכבר עתה אינן מועטות, לאין שיעור. בשל כך בעיקר חשוב להסתייע בשירותיו הנאמנים של יועץ למשכנתאות, שילווה אתכם למן ההתחלה ועד לתום התהליך כדי לקיחה בחשבון את המצב הפיננסי שלכם כעת, ומתוך ראייה עתידית שלו.

החשיבות של מיקומו הגיאוגרפי של נותן השירות – ייעוץ משכנתא
יש שירותים שחשוב לרכוש מאותו מיקום גיאוגרפי. בדיוק כפי שהקצב, העוזרת בית, הקוסמטיקאית שלכם וכולי נמצאים בסמוך לביתכם, כך גם צריכים להיות השירותים של ייעוץ משכנתא. אומנם ניתן היום לעשות כמעט הכול בצורה מקוונת, מה שמייתר את הצורך בקרבה גיאוגרפית, אבל משום שמדובר על עבודה רציפה ואינטנסיבית, כדאי שמיקומו יהיה קרוב אליכם.
לפי מה יש לבחור ייעוץ משכנתא?
קצרה היריעה מלהכיל את כל ההיבטים שלפיהם יש לבחור ייעוץ משכנתא. החלטנו להתרכז בחשובים שמבניהם. כדלקמן –
הסכמה מבעוד מועד על שכר הטרחה. בדיוק כמו שצריך לדווח לחברות הביטוח רק את האמת על מצבכם הבריאותי, כך גם יש לעשות כשנפגשים לראשונה עם יועץ למשכנתא. יש לשוחח עמו בשקיפות מלאה, ולשוחח בשיא הכנות עמו, על כל השאלות שהוא ישאל אתכם. מתוך ערב רב של נתונים, כבר בהתחלה יגיד לכם יועץ המשכנתאות מהו שכר הטרחה שלו. במידה ואינכם מקבלים תשובה ישירה בנוגע לשכר הטרחה כבר בפגישה הראשונית, עליכם להבין שמישהו מנסה לעבוד עליכם, ופשוט להתרחק ממנו.
מכיוון שנטילת משכנתא היא הפעולה הכי משמעותית שעשיתם או שתעשו בימי חייכם, שקשורה להמון כסף, ברור שהיא מלחיצה, ודורשת טיפול מסיבי. לפיכך, עליכם למצוא יועץ למשכנתא אמפתי, שיהיה קשוב להלכות הרוח שלכם. שיבין אתכם אם אתם קצת בלחץ, ושידע להגיד תמיד את המלים המרגיעות והנכונות.
לא כל המלצה שתקבלו על יועץ משכנתא תהיה כנה ואמתית. יש מי שמונע מאינטרסים. אין זה אומר שאפשר להכליל את כולם, אבל ממש לא חסר שרלטנים, שנוהגים להמליץ שלא בתום לב. משמעותי שתמצאו דרך המלצות אותנטיות יועץ למשכנתאות שחולש על תחום המשכנתאות, ולא יועץ משכנתאות שעובד מול גופים ספציפיים, שיש אינטרסים בכל העסקה הזאת. 

אישור ראשוני למשכנתא לנכס ראשון

עשה ואל תעשה – לקראת פגישה של ייעוץ משכנתא בבנק
אין כמו הרושם הראשוני. בדיוק כמו שהיועץ למשכנתאות צריך להרשים אתכם, כך גם אתם צריכים להרשים אותו, כדי שיהיה אתכם בכל ליבו, וכדי שיעשה הכול כדי למצוא לכם את העסקה הכי מוצלחת. ולמה התכוון המשורר בדבריו? ובכן, כאשר אתם מתעתדים להיפגש עם מי שקשור לתחום של ייעוץ משכנתא, הקפידו על קודי הלבוש המקובלים. זה ממש לא הזמן והמקום ללבוש את הטרנינג הנצחי שלכם. בפגישת ההיכרות יש משקל רב לאסתטיות ולהופעה החיצונית שלכם. נשים – תדאגו להתאפר בעדינות, ולא באופן מצועצע, ותלבשו את השמלה הכי ייצוגית שלכם. גברים, הקפידו על הופעה נאותה. תלבשו חליפה מרשימה, ואם לא קשה לכם מדי, הוסיפו לחליפה עניבה מתאימה. מאידך, לא רצויה הופעה מוגזמת מדי. התלבשו והתגנדרו בטוב טעם, כאילו שאתם לפני פגישת עבודה חשובה, או לחלופין לפני ראיון עבודה, שממש חשוב לכם לקבל אותה. הגיעו לפגישה הראשונית מוכנים מראש. כאשר אתם מצוידים בכל המסמכים הנדרשים. במידה ואתם חפצים לרכוש נכס לשם השקעה, תצטרכו להצטייד אף בתכנית עסקית, שיועץ עסקי יכול לבנות לכם, תמורת כמה אלפי ₪.
למה השירותים של ייעוץ משכנתא כה חשובים?
לקיחת משכנתא, כאמור לעיל, איננה עניין של מה בכך. מדובר על הרבה כסף, המון כסף, ובכל בנק יש ריביות אחרות ותנאים אחרים. המטרה של העוסק בתחום ייעוץ משכנתא מתבטאת בפעולות כגון – ניתוח הצרכים שלכם, כמו גם בחינת יכולת ההחזר שלכם מדי חודש, ובמהלך שנים רבות, תוך כדי מציאה של מסלולי משכנתא הכי אטרקטיביים בשבילכם.